Bezpieczna zima

Sport i turystyka zimą

Trójmiasto
Turystyka

Zima nad morzem – korzyści

Większość z nas planuje pobyt nad morzem latem. Pełnia sezonu to największa szansa na dobrą słoneczną pogodę. Jednak pobyt zimą również ma wiele zalet – poznaj najważniejsze korzyści.

Urlop nad morzem poza sezonem

Wybierz się nad morze zimą, jeśli nie lubisz spędzać urlopu w tłumie. Nad polskim morzem przede wszystkim plaże są latem bardzo zatłoczone plaże, a w kurortach niemal nie ma miejsc. Pełne turystów są też ulice i promenady, trudno czerpać radość z pobytu i zobaczyć w spokoju wszystkie atrakcje.

Inne uroki wybrzeża

W zimie możesz odkrywać inne uroki morza i poznawać wybrzeże z innej strony. Nie ma oczywiście mowy o plażowaniu i kąpielach, chyba że zainteresowało Was morsowanie. Wśród atrakcji jest spokój, cisza, malowniczy pejzaż nadmorski oraz wspaniały klimat i świeże powietrze. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać się nad morze zimą.

Inne zalety pobytu nad morzem w sezonie zimowy

Przybrzeżne miejscowości są chętnie odwiedzane także poza okresem wakacyjnym – liczba chętnych rośnie z roku na rok. Dlaczego?

Brak tłumów. Największe tłumy na plażach są w okresie od czerwca do końca sierpnia, jesienią również nie brakuje turystów. By naprawdę uniknąć tłumów i cieszyć się urlopem, trzeba nad morze pojechać zimą. Inny krajobraz też jest malowniczy, a i innych atrakcji nie brakuje.

Przystępniejsze ceny. Aktualnie tanio nie jest nigdzie, ale jednak poza sezonem zawsze obowiązuje inny cennik. Koszt wynajmu pokoju w hotelu jest znacznie niższy. Są oczywiście wyjątkowe terminy, kiedy ceny nadal będą wysokie – jak m.in. Boże Narodzenie czy ferie zimowe.

fot. Arcaion / Pixabay