Bezpieczna zima

Sport i turystyka zimą

Ubezpieczenie na narty
Bezpieczeństwo

Ubezpieczenie na narty. Jak wybrać odpowiednią ochronę dla osób uprawiających sporty zimowe?

Szusowanie po stoku to moment, na który wiele osób czeka cały rok. Mimo że jest to wielka przyjemność, to sporty te są też obarczone spory ryzykiem różnego typu kontuzji. Dlatego, zanim spakujesz do plecaka lub walizki bieliznę termiczną i gogle pomyśl też, które ubezpieczenie turystyczne da ci niezbędną ochronę. Wtedy uprawianie sportów zimowych staje się jeszcze przyjemniejsze, bo nie musisz martwić się co zrobisz, gdy na stoku zdarzy się coś niespodziewanego. 

Co zawiera typowe ubezpieczenie turystyczne? 

Wiele osób zakłada, że w zupełności wystarczy im Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Niestety, ale zakres ochrony, którą ona daje jest często zbyt podstawowy, aby realnie pomóc w przypadku różnego typu kontuzji. Nie można bowiem liczyć na skorzystanie z transportu medycznego przeprowadzany w trudnych warunkach do miejsca udzielenia pomocy, jak też na przeprowadzenie szybko różnych niezbędnych zabiegów. Wykupując indywidualne ubezpieczenie kosztów leczenie będziesz mógł liczyć na pełne pokrycie wydatków, transport, a nawet zakup leków. 

Ubezpieczenie na narty

Ubezpieczenie na narty, to rozwiązanie, które przydaje się zarówno podczas wypraw w kraju, jak i za granicą. Szczególnie w takich państwach, jak Szwajcaria, Włochy, czy Francja, gdzie rodacy chętnie wybierają się na narty udzielnie pomocy osobom poszkodowanym na stoku potrafi słono kosztować. W takich przypadkach wykupione ubezpieczenie kosztów leczenia pozwoli Ci na pokrycie wszystkich wydatków, a pechowy wyjazd nie zrujnuje Twojego budżetu. Lepiej zatem opłacić składkę i udać się spokojnie w podróż, niż martwić się tym, co może się stać. 

Czy warto inwestować w ubezpieczenie narciarskie? 

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Można to sprowadzić do tego, że zapobiegliwy narciarz zawsze pakuje na wyprawę polisę zapewniającą pokrycie kosztów leczenia. Dlaczego jest to aż tak ważne? Nawet jeśli nie jesteś początkującym amatorem sportów zimowych, to i tak jesteś narażony na liczne kontuzje. Ryzyko ich wystąpienia rośnie, a nie maleje wraz ze wzrostem Twoich umiejętności. Im pewniej czujesz się zjeżdżając, tym z pewnością trudniejsze trasy wybierzesz. Może stać się tak, że ulegniesz kontuzji na znacznej wysokości, a ściągnąć na dół i udzielić pomocy będzie można tylko wtedy gdy zostanie wezwany helikopter. To z pewnością będą olbrzymie koszty. 

Narty i snowboard należą do grupy określanej, jako sporty wysokiego ryzyka. Oznacza to, że podczas ich uprawiania często dochodzi do różnego typu kontuzji. Automatycznie oznacza to, że w sezonie publiczna służba zdrowia w ośrodkach zlokalizowanych w najpopularniejszych górskich miejscowościach jest mocno przeciążona. Możesz zatem nie otrzymać pomocy tak szybko, jak to będzie potrzebne. 

Pokrycie kosztów leczenia oraz inne usługi w pakiecie ubezpieczenia 

Nadal zastanawiasz się, czy potrzebne jest ci ubezpieczenie narciarskie? W pakiecie możesz otrzymać nie tylko ochronę medyczną, ale również ubezpieczenie bagażu, czy sprzętu sportowego. Jeśli wozisz z sobą dobrej jakości deskę, narty lub inne potrzebne rzeczy warto pomyśleć o tym, aby zabezpieczyć się przed ich ewentualną kradzieżą. Dlatego, zanim zdecydujesz się na daną ofertę najpierw sprawdź, co będziesz miał zapewnione w pakiecie. Przejrzyj na stronach lub w porównywarkach ciekawe polisy i wybierz pakiet, który najbardziej ci odpowiada. Z taką ochroną będziesz mógł bez obaw przemierzać ulubione trasy i poznawać nowe stoki.

Materiał partnera (LH)