Bezpieczna zima

Ziomowa akcja GOPR-u

Śnieg na drogach
Bezpieczeństwo

Siatka przeciwśnieżna – bądź zawczasu gotowy na zimę

Śnieg to uwielbiany przez dzieci biały puch, idealne tło do romantycznych spacerów czy materiał do ulepienia bałwana. Są jednak takie sytuacje i miejsca, gdzie nie jest on mile widziany.

Niebezpieczny śnieg na drogach

Nie raz słyszy się o tym, że zima zaskakuje drogowców. I faktycznie, jednym z miejsc, gdzie niekoniecznie na rękę jest nam gruba warstwa śniegu, jest droga. Śnieg na drodze powoduje utrudnienia w ruchu i niebezpieczeństwo wypadków. Podobnie sprawa wygląda ze stokiem narciarskim. Oczywiście, niejako jego istota opiera się na śniegu, jeśli jednak napada go ponad normę na wyznaczonej trasie, narciarze są narażeni na wypadki. Podobnie niezbyt chętnie widzielibyśmy skutki zamieci śnieżnych w ogrodach czy na placach budowy.

Z siatką przeciwśnieżną zima Ci nie straszna

Nie mamy wpływu na pogodę i nie możemy powstrzymać sypiącego z nieba śniegu. Jest to nieodzowny element każdej zimy. Na szczęście możemy chronić się przed skutkami zamieci i nawiewającym na drogę śniegiem, montując wzdłuż dróg (lub wokół innych miejsc) siatki przeciwśnieżne firmy http://novmax.pl/. Taka siatka stanowi zaporę dla nawiewającego śniegu i chroni drogi przed powstawaniem śnieżnych wydm. Nowoczesne siatki są odporne na warunki atmosferyczne i mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co czyni z nich bardzo ekonomiczną inwestycję na wiele sezonów. Warto dodać, że lepiej nie dać się zaskoczyć, ale być przygotowanym na nadejście zimy, lepiej już przed pierwszymi opadami śniegu przygotować zaporę.

Ol / pixa / danfador