Bezpieczna zima

Ziomowa akcja GOPR-u

Lód
Bezpieczeństwo

Bezpieczna zima z GOPR

W popularnych kurortach organizowane są spotkania z GOPR – „Bezpieczna zima”. Warto wziąć w nich udział, jeśli często uczestniczymy w wyprawach. Wiedza pomoże nam zachować bezpieczeństwo.

Doświadczenie, wiedza i dobry sprzęt to kluczowe elementy, które mogą nam pomóc zadbać o bezpieczeństwo podczas zimowych wypraw w góry. Pogoda bywa tu bardzo zmienna, dlatego odpowiedni ubiór, obuwie i nowoczesne gadżety to podstawa.

Podczas spotkań przygotowano sporą dawkę wiedzy, ale także liczne atrakcje i konkursy z nagrodami, które zachęcają do uczestnictwa. Odbędą się m.in. pokazy ratownicze, zawody narciarskie, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, slalomy dla najmłodszych, zajęcia z instruktorami dla początkujących, ale i zabawy na śniegu, jazdy na symulatorze jazdy na nartach, spektakle dla dzieci.

Eventy organizowane są m.in. w Krynicy Jaworzynie Krynickiej, Wiśle Cieńków, Szklarskiej Porębie, Ustrzykach Dolnych, Czarnej Górze, Kluszkowcach, a także w Zakopanem. To dobra okazja, aby uczyć dzieci od lat najmłodszych lat szacunku do gór, dobrych zachowań w górach, zasad pierwszej pomocy itd. Warsztaty połączone z zabawą i atrakcjami są najlepszym pomysłem, aby dziecko zdawało sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie czyhają w górach.

Co więcej, wiele firm ubezpieczeniowych prowadzi ważne działania zwiększające świadomość turystów planujących wypoczynek w polskich górach. Liczne wspierają też akcje prowadzone przez GOPR, organizują kursy i promują profilaktykę i edukację w tym temacie.

Fot. 8moments